Ukrainian Bible

Amos 9

Obadiah

Return to Index

Chapter 1

1

 

  ¶ Видіння Овдія. Так сказав Господь Бог на Едом: Почули ми вістку від Господа, і посланий був між народів посол, щоб сказати: Уставайте, і станьмо на нього до бою!  

 

 


2

 

  Оце Я малим тебе дав між народи, ти дуже погорджений.  

 

 


3

 

  Гордість серця твого обманила тебе, який перебуваєш по щілинах скельних, у високім сидінні своїм, що говориш у серці своєму: Хто скине на землю мене?  

 

 


4

 

  Якщо б ти піднісся, немов той орел, і якщо б ти кубло своє склав поміж зорями, то й звідти Я скину тебе, промовляє Господь!  

 

 


5

 

  Чи ж до тебе злодії приходили, чи нічні ті грабіжники, такий ти понищений! чи ж вони не накрали б собі скільки треба? Якщо б до тебе прийшли збирачі винограду, чи ж вони не лишили б хоч вибірків?  

 

 


6

 

  Як Ісав перешуканий, як криївки його переглянені!  

 

 


7

 

  Аж до границі прогнали тебе, обманять тебе твої всі союзники, переможуть тебе твої приятелі! Ті, що хліб твій їдять, пастку розставлять на тебе, нема в тому розуму!  

 

 


8

 

  Чи ж не станеться це того дня, промовляє Господь, і вигублю Я мудреців із Едому, а розум з гори Ісавової?  

 

 


9

 

  І настрашене буде лицарство твоє, о Темане, щоб був витятий кожен з Ісава убивством.  

 

 


10

 

  ¶ Через насилля на Якова на брата твого сором покриє тебе, і ти витятий будеш навіки.  

 

 


11

 

  Того дня, коли став ти навпроти, того дня, як чужі полонили були його військо, і коли чужинці в його брами ввійшли і жереба кидали про Єрусалим, то й ти був, як один з них!  

 

 


12

 

  І тому не дивися на день свого брата, на день лиха його, і не тішся з Юдиних синів у день їхньої згуби, і не розкривай своїх уст у день утиску.  

 

 


13

 

  І не входь ти до брами народу Мого у день лиха його, і не приглядайся до зла його й ти в день нещастя його, і не простягайте своєї руки до багатства його в день нещастя його!  

 

 


14

 

  І на роздоріжжі не стій, щоб витинати його втікачів, і в день утиску не видавай його решток!  

 

 


15

 

  Бо близький день Господній над усіма народами, як зробив ти, то так і тобі буде зроблено: вернеться на твою голову чин твій!  

 

 


16

 

  Бо як ви пили на святій Моїй горі, так народи усі завжди питимуть! І будуть пити вони, і будуть хлептати, і стануть вони, немов їх не було.  

 

 


17

 

  ¶ А на Сіонській горі буде спасіння, і буде святою вона, і спадки свої вже посяде дім Яковів.  

 

 


18

 

  І дім Якова стане огнем, і дім Йосипа полум'ям, а дім Ісава соломою, і будуть палати вони проти них, і їх пожеруть, і останку не буде із дому Ісава, бо Господь це сказав.  

 

 


19

 

  І посядуть південні Ісавову гору, а мешканці долин филистимлян, і посядуть Єфремове поле та поле самарійське, а Веніямин Ґілеад.  

 

 


20

 

  А полонені війська Ізраїлевих синів заволодіють тим, що хананейське аж до Цорфату, а єрусалимські вигнанці в неволі, що в Сефараді, посядуть міста полудневі.  

 

 


21

 

  І спасителі прийдуть на гору Сіон, щоб гору Ісава судити, і царство Господнє настане!  

 

 


Jonah 1

 

 

 

HTMLBible Software - Public Domain Software by johnhurt.com

 


Other Items are Available At These Sites: