Ukrainian Bible

2 Kings 10

2 Kings

Return to Index

Chapter 11

1

 

  ¶ А коли Аталія, мати Ахазії, побачила, що помер її син, то встала та й вигубила все цареве насіння.  

 

 


2

 

  А Єгошева, дочка царя Йорама, сестра Ахазії, взяла Йоаша, сина Ахазії, та й викрала його з-поміж вбиваних царських синів, його та няньку його, і сховала в спальній кімнаті. І сховали його від Аталії, і він не був забитий.  

 

 


3

 

  І ховався він із нею в Господньому домі шість років, а Аталія царювала над краєм.  

 

 


4

 

  ¶ А сьомого року послав Єгояда, і взяв сотників із карійців та бігунів, і привів їх до себе до Господнього дому, і склав із ними умову, і заприсягнув їх у Господньому домі, і показав їм царського сина.  

 

 


5

 

  І він наказав їм, говорячи: Оце та річ, яку зробите. Третина з вас, що приходите в суботу, будете виконувати сторожу царського дому.  

 

 


6

 

  А третина буде в брамі Сур, а третина у брамі за бігунами, і будете виконувати сторожу дому на зміну.  

 

 


7

 

  А дві частині з вас, усі, що відходять у суботу, будуть виконувати сторожу Господнього дому при цареві.  

 

 


8

 

  І оточите царя навколо, кожен із своєю зброєю в руці своїй; а хто ввійшов би до рядів, нехай буде забитий. І будете ви з царем при виході його та при вході його.  

 

 


9

 

  І зробили сотники все, що наказав священик Єгояда. І взяли кожен людей своїх, що приходять у суботу та виходять у суботу, і прийшли до священика Єгояди.  

 

 


10

 

  І дав священик сотникам списи та щити, що належали цареві Давидові, що були в Господньому домі.  

 

 


11

 

  І поставали бігуни, кожен зо зброєю своєю в руці своїй, від правого боку дому аж до лівого боку дому, при жертівнику та при домі, навколо біля царя.  

 

 


12

 

  А він вивів царевого сина, і поклав на нього корону та нараменники. І зробили вони його царем, і помазали його, і вдарили в долоні та й крикнули: Нехай живе цар!  

 

 


13

 

  ¶ І почула Аталія голос бігунів та народу, і прийшла до народу до Господнього дому.  

 

 


14

 

  І побачила вона, аж ось цар стоїть за звичаєм на помості, а при царі зверхники та сурми, а ввесь народ краю тішиться та сурмить у сурми. І роздерла Аталія шати свої та й крикнула: Зрада, зрада!  

 

 


15

 

  А священик Єгояда наказав сотникам, поставленим над військом, і сказав до них: Випровадьте її поза ряди, а хто піде за нею, того забийте мечем! Бо священик сказав: Нехай вона не буде забита в Господньому домі!  

 

 


16

 

  І зробили їй прохід, і вона прийшла Кінським входом до царського дому, і там була забита.  

 

 


17

 

  ¶ І склав Єгояда заповіта між Господом та між царем і між народом, щоб був народом Господнім, і між царем та між народом.  

 

 


18

 

  І ввійшов увесь народ Краю до Ваалового дому, та й порозбивали його та жертівники його, і бовванів його зовсім поламали, а Маттана, Ваалового священика, убили перед жертівниками. А при Господньому домі священик поставив варти.  

 

 


19

 

  І взяв він сотників і карійців, і бігунів та ввесь народ краю, і вивели царя з Господнього дому. І ввійшли вони через браму бігунів до царського дому, і той сів на царському троні.  

 

 


20

 

  І тішився ввесь народ краю, а місто заспокоїлось. А Аталію вбили мечем у царському домі.  

 

 


21

 

  (12-1) Єгоаш був віку семи років, коли зацарював.  

 

 


2 Kings 12

 

 

 

HTMLBible Software - Public Domain Software by johnhurt.com

 


Other Items are Available At These Sites: