Albanian Bible

Psalmet 99

Psalmet

Return to Index

Chapter 100

1

 

   Dėrgojini klithma gėzimi Zotit, o banorė tė tė gjithė tokės!  

 

 


2

 

   I shėrbeni Zotit me gaz, ejani para tij me kėngė gėzimi.  

 

 


3

 

   Pranoni qė Zoti ėshtė Perėndia; na ka bėrė ai dhe jo ne vetė; ne jemi populli i tij dhe kopeja e kullotės sė tij.  

 

 


4

 

   Hyni nė portat e tij me falenderim dhe nė oborret e tij me lavde; kremtojeni, bekoni emrin e tij.  

 

 


5

 

   Sepse Zoti ėshtė i mirė; mirėsia e tij ėshtė e pėrjetshme dhe besnikėria e tij vlen pėr tė gjitha brezat.  

 

 


Psalmet 101

 

 

 

HTMLBible Software - Public Domain Software by johnhurt.com

 


Other Items are Available At These Sites: